Правила поведінки здобувачів освіти

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
ШЕПЕТІВСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ №3
Загальні правила поведінки

• Здобувач освіти приходить до школи за 15 хвилин до початку занять, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя.
• Батьки зобов’язані у перший день відсутності дитини, до початку занять, повідомити про причини відсутності. У разі пропуску занять, учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику записку від батьків (осіб, що їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі хвороби дитина має пред’явити довідку від лікаря з медичної установи. У разі пропуску більше 10-и днів без поважної причини, навчальний заклад має повідомити поліцію або службу у справах дітей.
• Не можна приносити на територію закладу з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики та інші одурманюючі засоби, токсичні речовини.
• Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
• Залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
• Не можна без дозволу педагогів (за узгодженням з батьками) йти з гімназії та її території під час навчальних занять.
• Здобувач освіти повинен виявляти повагу до старших, піклуватися про молодших.
• Поза межами закладу освіти учні поводяться так, щоб не принизити свою честь і гідність, імідж закладу.
• Здобувачі освіти бережуть майно гімназії, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території закладу та поза його межами.
• У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
• Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати черговому, який знаходиться на першому поверсі закладу.
• Фізична конфронтація, залякування і знущання є неприпустимими формами поведінки.
• Не дозволяється користуватися мобільним телефоном іншими гаджетами на уроках без дозволу вчителя.

• Здобувач освіти зобов’язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
• На першу вимогу вчителя потрібно пред’являти щоденник.
• Щодня вести запис домашніх завдань в щоденнику.
• Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, письмове приладдя, інструменти, робочий і спортивний одяг.

Поведінка здобувачів освіти на уроках

• Під час уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
• Якщо під час занять здобувачу освіти необхідно вийти з класу, то він повинен повідомити вчителя.
• Якщо здобувач освіти хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
• Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
• Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляди і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.

Поведінка здобувачів освіти на перервах

Під час перерви здобувач освіти зобов’язаний:
• підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;
• вийти з класу, якщо попросить учитель;
• підкорятися вимогам чергового учня чи учителя.
• Час перерви – особистий час кожного здобувача освіти. Він може його проводити його за власними потребами, при цьому не повинен заважати іншим
• Під час перерви учні можуть вільно переміщатися по школі, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися в цілях безпеки (горище, підвал, кухня).
• Під час перерв забороняється бігати по сходах та в інших місцях, непристосованих для ігор.
• Під час перерв забороняється штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу.
• У школі категорично забороняється тютюнопаління.
• Категорично заборонено самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
• Здобувачі освіти можуть звернутися до свого класного керівника, вчителів, адміністрації школи за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Поведінка здобувачів освіти в їдальні

• Під час обіду в їдальні належить поводитися етично.
• Здобувачі освіти повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
• Учні приходять в їдальню після закінчення уроку у визначений час.
• Розмовляти під час обіду слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
• Здобувачі освіти дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
• Забороняється приходити в їдальню у верхньому одязі.

Рекомендації до зовнішнього вигляду здобувачів освіти

• Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
• Знаходитися в школі у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
• На уроках трудового навчання діти повинні мати робочу форму, на уроках фізичної культури – спортивну форму.

Правила поведінки здобувачів освіти під час екскурсії

• Під час слідування до місця перебування та назад дотримуватися правил дорожнього руху, не виходити на проїжджу частину без дозволу вчителя.
• Без дозволу керівника групи не залишати місця перебування.
• У разі поганого самопочуття негайно повідомити керівника групи.
• Дотримуватися правил поведінки та виконувати розпорядження керівника групи.
• Дотримуватися правил протипожежної безпеки під час розведення вогнища.
• Не торкатися незнайомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.
• Паління, вживання алкогольних напоїв суворо заборонені.