Історія закладу

Початок нашого шляху. Рік 1933

історія шепетівка 3
Директор школи Рубанов Іван Ананійович та 8 педагогів (Басевич, Базилюк, Бевз, Лернер…) розпочали історію нашої школи.

Перший випуск третьої школи. 14 юнаків пішли захищати Батьківщину. Коли фашистські загарбники захопили м. Шепетівку, навчання в школі припинилося. В дні окупації в будинку школи розміщувалася німецька установа.

Зразу ж після визволення м. Шепетівки почалася відбудова приміщення школи. Спочатку кілька вікових категорій учнів навчилися в одній класній кімнаті. Вже в перший повоєнний рік для м. Шепетівки, коли ще точилася війна, в школі було два 1-х та два 5-х класів. Всього налічувалось 11 класів, де працювали 6 вчителів. Дехто з них працював за сумісництвом через нестачу педагогів. Діти потяглися в школу. Серед них було багато переростків, адже кожна дитина хотіла отримати освіту.

Після визволення міста від німецько-фашистських окупантів педколектив школи разом з учнями та їх батьками активно включились в роботу по відбудові шкільних приміщень, які були дуже зруйновані. За дуже короткий час були створені необхідні умови для нормального навчання і виховання учнів.

Перший післявоєнний випуск був 1947 році. Директором на той час був Терещук Олександр Олександрович, завучем Осадовський Роман Арсенійович, на плечі яких випало післявоєнне відродження. В 1947 році закінчило школу 12 випускників, в 1948 – 9 чоловік, в 1949 – 32. А вже в 1954 році школу закінчило 115 учнів. Всього за післявоєнний період закінчили школу 418 учнів.
Маркевич Олександр Маркович 20 років очолював школу. Педколектив школи докладав максимум зусиль для належного навчання і виховання учнів.

В колективі працювали ветерани великої Вітчизняної війни: вчитель ДПЮ Вселюбський Роман Григорович, вчитель біології Мельничук Ніна Романівна, вчитель української мови та літератури Богачов, вчитель історії Лисак Костянтин Ісаакович.

В 1957 році силами учнів та вчителів будується шкільна теплиця – це була велика радість для всіх.

Якимчук Іван Миколайович віддав своє серце педагогічному та учнівському колективам. Завучем школи була Коцінська Ольга Степанівна.

В 1971 році до нашої школи приєдналось приміщення колишньої школи №7 (нинішня вечірня), яка стала філіалом нашої школи. В 1973 році було добудовано їдальню, спортивний зал, кабінети початкової школи. Будівництвом займалися і директор школи, і педагоги, батьки та учні.

Скільки сил, скільки любові віддає школі директор. Це керманич, який веде за собою. І хочеться згадати тих людей в чиїх біографіях рядки «Працював директором третьої школи».

Руй Олександр Олександрович – керував школою з 1985 по 1992 р.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Мусєвич Р.Р.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Герасименко В.А.
Молотковець Олександр Миколайович – керував школою з 1993 по 1996 р.
Ралько О. А. – керував школою з 1996 по 2000р.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Банкова Л.О.
Заступник директора з виховної роботи Діденко Т.В.

Випускники школи – це талановиті люди, є серед них вчені: кандидат технічних наук Личик В.І. – викладач Київського авіаційного університету, є лікарі, є творчі люди, вчителі, робітники, а основне, що всі вони мають спільну рису – це людяність та повага до вчителів та школи. Не забувають випускники дорогу до своєї домівки.

2000 рік став роком освітньої перебудови закладу. Колектив очолила мудрий керівник Банкова Лідія Олександрівна (вчитель географії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, педагогічний стаж 28 років), яка продовжила і розвинула кращі традиції школи. ЇЇ творче кредо ”Прагнучи до щастя інших, ми знаходимо своє власне”.

Було вироблено сучасну модель становлення та розвитку особистості, через поєднання школи з життям, сучасного з минулим, досвіду історії з розумінням і творенням майбутнього.

2023-2024 навчальний  рік – нам 90 років! Рішенням Х  сесії міської ради від 27.05.2021 р. №1 змінено тип закладу і перейменовано Шепетівську загальноосвітню школу №3 на Гімназію № 3 Шепетівської міської ради Хмельницької області.

Сьогодні теплом вчительських сердець зігріто 369 учнів закладу.

Педагоги гімназії працюють над виконанням основних положень Державної національної програми “Освіта”, програми “Творча обдарованість”, систематично удосконалюють свою професійну майстерність, володіють раціональними методами і прийомами навчання, цілеспрямовано виявляють і розвивають здібності школярів, забезпечують систему формування знань, умінь та навичок учнів, мають належний науковий та методичний рівень, використовують різні завдання і вправи для розвитку когнітивної сфери дитини, створюють умови для самовдосконалення та самореалізації учнів.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти педагоги впроваджують особистісно зорієнтовані технології навчання та виховання, інтерактивні технології, елементи розвивального навчання, технології диференційованого та індивідуального навчання, використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі.